Podziękowania za walkę z koronawirusemW dniu 7 lipca br. Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak spotkał się z przedstawicielami wojskowego personelu medycznego z całego kraju w Ośrodku Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Puławach. W trakcie spotkania Pan Minister Mariusz Błaszczak wręczył pamiątkowe ryngrafy żołnierzom i pracownikom wojska, którzy od kilku miesięcy zaangażowani są w walkę z pandemią koronawirusa.

Pan Minister w swoim przemówieniu zaznaczył, że ośrodek w Puławach wyróżnia się na tle innych laboratoriów w całym kraju. Ostatnio został wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę w Polsce, która umożliwia przeprowadzenie 1,2 tys. testów na dobę, wykrywających nie tylko koronawirusa, ale też inne rzadkie choroby.


„Bardzo się cieszę, że ten ośrodek rozwija się i wzmacnia, że wojskowa służba zdrowia również w tej dziedzinie jest przygotowana do tego, żeby nieść pomoc potrzebującym”
— podkreślił.


Od początku pandemii, codziennie ponad 2,5 tys. wojskowych medyków, pielęgniarek i ratowników medycznych dba o zdrowie chorych i ratuje życie pacjentów. Siły Zbrojne RP uruchomiły dwa Wojskowe Szpitale Polowe, w sposób ciągły pracuje 14 wojskowych szpitali, 5 wojskowych ośrodków medycyny prewencyjnej oraz Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii.Powrót do Strony Głównej